Wydawnictwo

Wydawnictwo „Mazury od środka” w swojej działalności łączy proces edytorski – opracowanie projektu graficznego, skład, łamanie i druk publikacji – z procesem merytorycznego przygotowania zamówionych wydawnictw. Na Państwa życzenie podejmujemy się napisania i zredagowania pożądanych tekstów oraz przygotowania materiału fotograficznego o dobrej rozdzielczości do wykorzystania w realizowanych publikacjach. W taki, całościowy sposób – od pomysłu do efektu finalnego – realizujemy m.in.: gazety, biuletyny oraz inne wydawnictwa samorządowe, firmowe, okolicznościowe i promocyjno-reklamowe, książki, albumy, broszury, kalendarze, foldery reklamowe oraz wszelkie inne produkty wydawnicze. Oferujemy także usługę typu „ghostwriters”, polegającą na pisaniu i redagowaniu tekstów, które w publikacjach mają być sygnowane autorsko przez naszych klientów – dotyczy to najczęściej: wspomnień, autobiografii lub oficjalnych wypowiedzi publicznych, ale znajduje także inne, często bardzo nietypowe zastosowania.

 

Wydawnictwo „Mazury od środka” oddaje do Państwa dyspozycji znakomitych – w pełni profesjonalnych i posiadających duże doświadczenie zawodowe – dziennikarzy, copywriterów, grafików i fotografików oraz edytorów.

 

Głównym filarem działalności Wydawnictwa „Mazury od środka” jest całościowe przygotowywanie i publikacja autorskich przewodników po makro- i mikroregionach północno-wschodniej Polski. Jest to kontynuacja wcześniejszej współpracy Wojciecha Marka Darskiego z Wydawnictwem Mazurskim z Giżycka, która zaowocowała publikacją przewodników: „Mazury od środka. Bedeker dla przyjaciół” (2009, 2011 – wersja niemieckojęzyczna, 2013), „Wielki błękit. Wędrówki po gminie Giżycko” (2010, 2012 – wersja angielskojęzyczna), „Między Mamrami a Puszczą Borecką. Wędrówki po gminie Pozezdrze” (2012). Jesienią 2013 r. ukazał się przewodnik opracowany we współpracy z wrocławską agencją „Grafpol” – „Mazurski Beskid. Wędrówki po gminie Wydminy”. Przewodniki serii „Mazury od środka” odznaczają się – zarówno zdaniem czytelników, jak i profesjonalnych recenzentów – atrakcyjną, literacką formą, sprzyjającą przyciągnięciu i zatrzymaniu uwagi potencjalnego odbiorcy, konfesyjnością, stwarzającą przyjacielską, wręcz intymną relację z czytelnikiem, co wyróżnia je pozytywnie z całej masy „bezosobowych” i „bezpłciowych”, stereotypowych wydawnictw turystycznych (typu: krótki, standardowy opis atrakcji lub zabytków plus wykaz miejsc noclegowych i punktów gastronomicznych).

 

Serdecznie zapraszamy samorządy, instytucje, firmy oraz inne podmioty z obszaru północno-wschodniej Polski do współpracy z Wydawnictwem „Mazury od środka” przy tworzeniu atrakcyjnych i wyjątkowych publikacji przewodnikowych po Waszych regionach lub szczególnych miejscach.