Publikacje Autorskie

Ryn2

 

"Krzyżacy pod żaglami. Wędrówki po gminie Ryn" - Tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Gmina Ryn i Wojciech Darski "Mazury od środka" – Ryn 2015. Autorski przewodnik po obszarze gminy Ryn.

 

Milki okladka

 

"Pod skrzydłami żurawi. Wędrówki po gminie Miłki" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Gmina Miłki i Wojciech Darski "Mazury od środka" – Miłki 2014. Autorski przewodnik po obszarze gminy Miłki.

 

Laur 02

 

Seria przewodników "Mazury od środka" została nagrodzona "Giżyckim Laurem Turystycznym" w kategorii "Produkt turystyczny 2014"

 

Gizycko

 

"Giżycko od środka. Przewodnik po mieście" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo "Mazury od środka" - Giżycko 2014. Autorski przewodnik po Giżycku, zawierający rys historyczny oraz trzy trasy spacerowe wraz z planem miasta. Bogato ilustrowany (360 ilustracji) i ubarwiony licznymi anegdotami.

 

011

 

"Mazurski Beskid. Wędrówki po gminie Wydminy" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Gmina Wydminy i Wojciech Darski "Mazury od środka" – Wydminy 2013. Autorski przewodnik po obszarze gminy Wydminy.

 

010

 

"Mazury od środka. Bedeker dla przyjaciół" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2013. Zaktualizowane i poszerzone, trzecie wydanie kultowego przewodnika. Publikacja wyróżniona na XXII Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej podczas Tour Salonu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2013.

 

009

"Giżycko. Spacer po mieście" - tekst i część zdjęć: Wojciech Marek Darski; Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku 2013. Uaktualniona reedycja poprzedniego wydawnictwa w wersji polsko-rosyjskiej.

 

008

 

"Spacerem po Giżycku – przewodnik po aktywnej turystyce" - tekst i część zdjęć: Wojciech Marek Darski; Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku 2012. Broszurowe, dwujęzyczne (polski i angielski) wydawnictwo, promujące Giżycko i proponujące trasy zwiedzania miasta.

 

007

 

"Między Mamrami a Puszczą Borecką. Wędrówki po gminie Pozezdrze" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2012. Autorski przewodnik po obszarze gminy Pozezdrze.

 

006

 

"The Big Blue" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2012. Autorski przewodnik po obszarze gminy Giżycko w wersji angielskojęzycznej.

 

005

 

"Masuren von innen. Reiseführer für Freunde Masurens" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2011. Autorski przewodnik po Mazurach środkowo-wschodnich, opracowany w wersji niemieckojęzycznej. Ostatni niemiecki dziedzic mazurskich dóbr Sechserben (Kałki), Hans-Henning Plock, napisał w liście do autora: To jest najlepsza książka o Mazurach, jaką znam.

 

004

 

"Wielki błękit. Wędrówki po gminie Giżycko" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2010. Autorski przewodnik po obszarze gminy Giżycko.

 

003

 

"Mazury od środka. Bedeker dla przyjaciół" - tekst i zdjęcia: Wojciech Marek Darski; Wydawnictwo Mazurskie – Giżycko 2009. Autorski przewodnik po Mazurach środkowych i wschodnich, przygotowany dzięki wsparciu francuskiego miłośnika Mazur – Pierre'a Boursin. "Gazeta Wyborcza", piórem Magdy Brzezińskiej, tak zachwalała tę książkę: W tym wypadku nie wystarczy napisać, że to bardzo dobry przewodnik dla turystów. Choć zawiera wiele pożytecznych informacji, ciekawostek, starych i bardziej współczesnych legend. Bedeker Wojciecha Marka Darskiego przekazuje dużo więcej – kawałek mazurskiego uroku, coś, co w nawiedzanym latem przez turystów regionie coraz trudniej odnaleźć. To faktycznie bedeker dla przyjaciół, bo autor, przekazując książkę czytelnikowi, obdarza go wielkim zaufaniem. Zdradza sekrety, dzieli się swoimi opiniami i pokazuje, jak patrzeć na jeziora, lasy, wsie i miasteczka, żeby dostrzec w nich coś więcej niż miejsce letniego wypoczynku. To przewodnik dla turystów, którym nie wystarcza ładna pogoda na plaży i zaliczanie obowiązkowych punktów zwiedzania. (…)

 

002

 

"Wielkie Jeziora Mazurskie" - autorzy: Wojciech M. Darski, Sylwia Gula, Edyta Tomczyk, Wydawnictwo Pascal – Bielsko-Biała 1998. Pierwsze w Polsce wydanie książkowego przewodnika, obejmującego wyłącznie obszar Wielkich Jezior Mazurskich (oddzielnie część "z wody" i część lądowa), przygotowane przy konsultacji merytorycznej i pod redakcją Wojciecha M. Darskiego.

 

001

"GIŻYCKO" - tekst: Wojciech M. Darski, zdjęcia: Stanisław Woś, Darek Karp; Wydawnictwo ZF – Suwałki 1994. Publikacja albumowa o Giżycku w opracowaniu graficznym Stanisława Wosia.